42 tundi Hong Kongis – soovitused ja nõuanded

Teel Uus-Meremaale peatusime 42 tundi Hong Kongis ning püüdsime selle ajaga näha ja kogeda nii palju kohalikku kultuuri kui võimalik. Et hoida kulusid võimalikult madalal, külastasime peamiselt tasuta sissepääsuga vaatamisväärsuseid. Nüüd, nädalake hiljem, oleme lõpuks kirja pannud meie üürikese tripi põhilised vaatamisväärsused, emotsioonid ja veelgi enam – mida tasub meie hinnangul külastada ja mida mitte. Etteruttavalt võin öelda, et kui vähegi tahtmist võib Hong Kongi mitmekülgsusest ka lühikese ajaga väga adekvaatse pildi saada.

Saabusime Hong Kongi hilinenud lennu tõttu kell 1 öösel, mis oli 11 tundi hiljem kui algselt plaanitud. Niikuinii kaotasime mõned tunnid ajavahe tõttu ning hilinev lend lõi meie plaanid veelgi rohkem segi. Samuti tegi meid murelikuks läbi booking.com’i meie ööbimiskohast saadud sõnum “tühistatud”. Helistasime kindlustusse ja uurisime, millise osa nad katavad, kui meie broneeritud majutusega peaks probleeme olema ja tuleb midagi uut leida. Vastuseks saime, et katmisele kuulub kas osa kuludest või heal juhul kõik. Viimane pidavat sõltuma paljudest erinevatest asjaoludest. Otsustasime, et lähme siiski meie guesthouse’i kohale ja kui meid sisse ei lasta (check in oli kuni 23ni), vaatame edasi, mis meist saab.

Kui kell kolm öösel majutuskoha ukse taha jõudsime, saime unise hostelimehe käest hilinemise eest tõreleda. Kui aga selgitasime oma olukorda ja hilinemise põhjust, siis kutt leebus ning meie õnneks oli tal meile siiski üks vaba tuba pakkuda. Sellele vaatamata ei väsinud ta ka rõhutamast, et tavaliselt poleks meil isegi lootust sellise hilinemisega lihtsasse külalistemajja öösel sisse pääseda.

Majutus

Meie pisike (aga vähemalt puhas) tuba Tom's Guest House'is.
Meie pisike (aga vähemalt puhas) tuba Tom’s Guest House’is.

Ööbisime sellises kohas nagu Tom’s Guest House, mis asus väikese jalutuskäigu kaugusel Victoria Harborist. Viimane on jällegi omakorda kesklinnast 7-minutilise Star Ferry ehk väikese paadisõidu kaugusel. Igal juhul väga hea asukohaga ning ühtlasi ka metroopeatusele lähedal. Lennujaamast sõitsime sinna bussiga küll pisut üle tunni, kuid see-eest igale poole mujale oli majutuskohast väga mugav trippida. Küll aga tekitas meile alguses probleeme hosteli sissepääsu leidmine. Kui eksinud ja otsiva pilguga tänaval ringi vaatasime, ei leidnud me ühtegi viidet, mis oleks sarnane guest house’i, hosteli või muu majutuskohta meenutava asutusega. Mõne aja pärast selgus, et see asus diskotuledega hoones, mille esimene korrus nägi välja nagu turg, kus müügil kahtlase väärtusega tooted, ning hästi küsides saab osta kõike. Lisaks sellele, et kauplejad tahtsid meid kangesti kõnetada ja oma kaupa igal võimalikul moel pähe määrida, ei uskunud me algul kohalikke tänavapoisse, kes ütlesid, et hostel asubki selles samas majas. Kuigi selle leidmine oli pisut problemaatiline, oli tegemist siiski üpriski korraliku öömajaga. Korraliku ka puhtuse mõistes. Meil oli lihtsalt tükk tegemist, et tuppa ära mahtuda, sest kogu tuba WC ja duššiga tundus umbes sama suur nagu meie voodi Tallinnas.

Vaade meie toa aknast.
Vaade meie toa aknast.

(Nagu pärast alles välja tuli, majutati meid vist tegelikult ühe inimese tuppa. Kuna me olime niigi hiljaks jäänud ei osanud me sellele tähelepanu pöörata ning muuhulgas olime veendunud, et kuna nad ise ongi nii pisikesed, siis tuba peabki väike olema.)

 Aga igal juhul oli see meie low budgeti kohta väga hästi saadud.

Asukoht: Flat C1, Block C, 16/F, Chung King Mansion, 36-44 Nathan Road, Tsim Sha Tsui, Hongkong, Hongkong

Hind: 2 inimest ja 2 ööd = 40 eurot

SOOVITUS – Igaks juhuks tasub paluda majutusasutusest oma hosteli nime kohalikus keeles, sest kohalikud takso- või bussijuhid ei pruugi rääkida inglise keelt.

SOOVITUS 2 – Hostelist tasub kindlasti küsida universaalset adapterit. Hiljem ostsime selle endale ka, kuid esmase vajaduse rahuldas hosteli oma kenasti ära.

→Esimene päev

Peale ärkamist tahtsime ülejäänud pooleteise päeva jooksul teha ja näha nii palju kui võimalik. Leppisime kokku, et sissepääsuga kohtadesse minema ei hakka. Järgnevalt toon välja kohad, kus selle ajaga käia jõudsime.

Chi Lin Nunnery ja Nan Lian Garden

Nan Lian Garden

Kuna tahtsime kindlasti kogeda osakest kohalikust religioonist, otsustasime, et alustame oma esimest täispikka päeva budistlikust templist. Otsus tundus igati hea, sest kullaga kaetud Buddha kujusid ning kohalikule kloostrile omast interjööri me kusagil mujal sellisel kujul ei näinud. Kui esimese pilgu Nan Lian Gardenisse heitsime, ei tundunud see midagi erilist. Aia tagant paistev piiratud vaade näitas meile ainult väikest hämarat nurgakest sellest. Hiljem aga, Chi Lin Nunnery kloostritrepilt alla vaadates oli näha, et tegemist ei ole tavalise aiaga – imekaunite õitega bonsaid, vulisev kosk, lootostega tiigid, ja pavilionid olid sellest ainult väike osa. Jalutasime rahulikult mööda aeda ning tunnetasime ümbrust. Kuna pöörasime päris palju tähelepanu detailidele, saime ka mõnusa elamuse. Igal juhul mõjus park väga rahustavalt, kuna enne seda olime näinud ainult elust kihavat hosteliümbrust. Tahtsime jõuda ka Big Buddhat vaatama, kuid ajanappuse tõttu peab see oma aega ootama jääma.

Asukoht: 5 Chi Lin Drive, Diamond Hill, Kowloon (MTR Diamond Hill Station Exit C2)

Hind: Tasuta

Tim Ho Wan ehk maailma odavaim Michelini tärniga pärjatud restoran

tim-ho-wanEelnevalt loetud info ja kuuldud soovituste põhjal teadsime, et peame valmis olema meeletuteks järjekordadeks. Meie õnneks polnud aga ootamas ühtegi inimest ning kuigi restoran oli inimesi täis, vabanes just laud kahele. Win! Seega on kell 2 päeval  hea aeg minekuks. Lauda istudes ootas meid tasuta tee nagu paljudes kohalikes söögikohtades. Esimese hetkega ei saanud me aru, et tellimiseks peame täitma paberi, mis paistis esmapilgul midagi tagasisidelehe sarnast. Kuna pelgalt nimede põhjal oli keeruline valikut langetada, küsisime soovitust. Teenindaja tegi kohe teadja pilguga viite kastikesse linnukesed. Kui uurisime, kas sellest piisab meile kahele, saime ebaleva vastuse ja soovituse hiljem juurde tellida. Esimene tellimus toodi lauda väga kiirelt ning toitu tuli järjest juurde. Kuigi kogused ei paistnud visuaalselt suured, saime lisaks külluslikule maitseelamusele ka kõhud täis.michelin

michelin-sook


michelin-sook-2Asukoht:
‪Shop 72, G/F, Olympian City 2, 18 Hoi Ting Road, Tai Kok Tsui | Olympian City Mall, Hong Kong, China (Mong Kok. (Esimese hetkega ei leidnud me õiget ust üles, kuna otsisime seda Olympian City 2 seest. Tegelikult oli aga sissepääs hoopis keskuse välimiselt küljelt.)

Hind: Meie söögid läksid maksma 133 HKD ehk 15 eurot kahele.

SOOVITUS – Kindlasti tuleks varuda piisavalt sularaha, sest enamus tänaval asuvaid söögikohti kaardimakset ei aktsepteeri.

Hong Kong Monetary Authority’s Information Centre

Kui oma reisi planeerisime, olime kindlad, et tahame külastada kindlasti ka mõnda kõrge vaatega kohta. Lugesime erinevaid blogisid ning silma jäi Information Centre, mille 55. korruselt pidi avanema hea vaade linnale ning mis veelgi parem – täiesti tasuta. Peamine Hong Kongi nö “kõrgete vaadete” turistikas on Sky 100 Hong Kong Observation Deck, mille külastamine maksab 168 HKD ehk 19 eurot. Kuna see oli peaaegu kolm korda kallim kui meie kahe Michelini resto kulutused kokku, tundus mõistlik leida midagi muud, mis oleks vastav meie low-budgetile. Vaade oli iseenesest täiesti adekvaatne, kuid kui aega napib, siis soovitan pigem külastada Ozone’i. Information Centre’I plussiks on seal samas, 55. korrusel nähtavad näitused. Näiteks saab tutvuda Hong Kongi dollari ja panganduse ajalooga (millest meie küll sujuvalt ja väsinuna üle libisesime).

NB! Sinna minnes peab kindlasti ID kaart kaasas olema, sest selle alusel annavad nad üles pääsemiseks ajutise kaelakaardi. Lisaks soovisid nad teada ka meie peatumiskohta.

Asukoht: 55th Floor, Two International Finance Centre, 8 Finance Street, Central, Hong Kong

 Hind: Tasuta

Ozone – baar Ritz-Carltoni hotelli 118. korrusel ehk maailma kõrgeim baar

ozone

Ozone oli igal juhul palju avarama vaatega koht kui Information Centre ning lisaks sellele saab seal kogeda rohkelt luksust. Vastupidiselt kohale endale nägime me ise välja kõige ehtsamad turistid üldse – mugavad riided, jalanõud ja seljakotid seljas. Baar avati kell 17 ning et mitte oma backpackeri stiiliga väga õhtusse jääda, sihtisimegi sinna umbes selleks ajaks. Õnneks polnud me ainsad nö “lihtsad külastajad”, kuid enamus härrasid ja prouasid olid siiski ülikondades või kleitides ning rüüpasid meela näoga tõenäoliselt hirmkallist šampust. Sellele vaatamata ei koheldud meid kuidagi kehvemalt (mida ei saagi ilmselt viie tärni hotellis juhtuda) seega ei ole normaalsel ajal minnes vaja ülemäära välimuse pärast muretseda. Mõtlesime, et kui seni olime hoidnud oma eelarvet nii madalal kui võimalik, siis sellises “once in a lifetime” kohas võib endale natuke lubada. Seega tellisin endale cappuchino, Henri tellis latte ja lisaks võtsime kahe peale magustoiduks warm chocolate tartlet’i. Kokku läks see maksma 333 HKD ehk 38 eurot. Kumbki kohv läks maksma 10 eurot, mis oli suure tõenäosusega kõige kallim tassike kohvi, mida ma joonud olen! Iseenesest oleks vaate saanud ära näha ka ilma tellimata, aga kuna tahtsime seal natuke pikemalt peatuda, siis läks seekord nii. See on koht, mida tuleks kindlasti külastada, kui vähegi mahti!kohvid-ozoneisozonei-vaade

Asukoht: Elements, International Commerce Centre (ICC), 1 Austin Rd W, West Kowloon, Hong Kong

Hind: Sissepääs tasuta, hinnad menüüs kallid

A Symphony of Lights

Kõikvõimalikud Hong Kongi vaatamisväärsusi tutvustavad saidid ja voldikud toovad välja suurejoonelise valgusemängu, mis toimub igal õhtul kell 8. A Symphony of Lights on kantud ka Guinessi rekordite raamatusse kui maailma suurim regulaarne valguse ja heli šhow. Seega sättisime end 20 enne kaheksat promenaadile istuma ning ootasime põnevusega midagi erakordset ja lahedat. Mõni minut peale täistundi ei saanud me endiselt aru, et midagi toimuks. Suurte pilvelõhkujate tuled valgustasid vastaskallast niigi eredalt, kuid et seda ju ometi nimetada valgusšhowks… Võib-olla olime me vales kohas või siis ei osanud lihtsalt hinnata suurejoonellise valgusmängu ilu. Kümme minutit peale kaheksat me igaljuhul loobusime. Olin muidugi ka kuulnud eelnevalt ühelt tuttavalt, et nemad läksid samuti suurte ootustega vaatemängu vaatama ning pidid samuti pettuma. Hiljem vaatasime Youtube’ist videot, et aimu saada, milline see päriselt olema peaks, ning tundub, et selle järgi me siiski nägime õiget asja. Nähtu põhjal võib arvata, et kell 8 õhtul on palju lahedamaid kohti, kust head vaadet tuledes linnale nautida (näiteks Ozone ning samuti kaalusime Victoria Peek’ile minekut).

Asukoht: Mitmed allikad soovitavad vaatemängu nautida Tsim Sha Tsui promenaadilt Hong Kong Cultural Centre.

Hind: Tasuta

Avenue of Stars

Sarnaselt eelnevale on tähtede avenüü samuti vaatamisväärsuste top nimekirjas. Meie õnneks või õnnetuseks oli see aga suletud ning peaks uuesti külastajaid ootama alles 2018. aasta lõpuks. Mõningad sealsed vaatamisväärsused on küll mujale tõstetud, kuid õige asi on ikkagi suletud.

Asukoht: Waterfront Podium Garden, Tsim Sha Tsui East

Hind: Tasuta

Lan Kwai Fong – Hong Kongi peorajoon

Kuigi olime õhtuks meeletult väsinud ning sisemiselt oleks tahtnud kohe magama vajuda, ei saanud me siiski jätta külastamata kohalikku peorajooni. Kuigi me ühtegi baari pikemalt istuma ei jäänud, tegime mööda tänavaid väikese jalutuskäigu ja saime üpriski hästi aimu, et sealt võib küll leida igat sorti pidu. Uste peal ning tänavail oli rohkelt “good price only for you” tüüpe (kuid ka naisi), kellest käisime pokerface’idega mööda. Seega kohati pisut tüütu, eriti kui väsinud oled. Kuid kes ka baaridesse laaberdama ei taha minna, sel tasub siiski sealt kasvõi läbi jalutada.

Asukoht: Väikese jalutuskäigu kaugusel kesklinna metroopeatusest

Hind: Sõltub eelistustest, tujust ja eesmärgist, kuid niipalju kui silma jäi, siis õlle/siidri sai kindlasti eurodes viieka eest kätte.

→Teine päev

kortermajad
Kohalikud kortermajad

Teisel päeval otsustasime magada nii kaua kui võimalik ning olime arvestanud sellega, et seljakottidega me ilmselt väga palju ringi rännata ei jaksa. Esimese variandina mõtlesime, et viime seljakotid lennujaama ära ja siis mõtleme kuidas ja kuhu veel viie tunniga trippida jõuame. Enne kui aga metroopeatusesse liikusime, otsustasime uurida igaks juhuks ka esimesel päeval silma jäänud In-Town Check-Ini.

In-Town Check-In

Linnasisest check-in’i sai teha kesklinna metroopeatuses, kus oli selleks ette nähtud eraldi ala. Põhimõtteliselt nägi see välja nagu lennujaama check-in’i boxid, ainult et asus keset kesklinna metroopeatuseid. Otsustasime, et bussiga me lennujaama minna ei viitsi, sest see oleks võtnud üle tunni aja ning arvestades sealsete bussijuhtide sõidustiili oleks see tekitanud taas kerget iiveldust (esimesel õhtul hakkas mul bussiga sõites kergelt paha). Seega otsustasime proovida metroo Airport Express’i. Selleks pidime ostma eraldi piletid, mis maksid meile kahele kokku 180 HKD (20 eurot) ning sisaldasid nii sõitu lennujaama kui ka in-town check-ini. Kui oleksime kasutanud oma Octopus kaarti, oleksime pidanud pisut rohkem maksma, et Airport Expressi kasutada. Seega tundus see variant igati mõistlik – saime oma kotid kesklinnast kenasti lennujaama poole teele panna, check-ini ära teha ning võitsime juurde aega, et linna avastada.

Asukoht: Hong Kongi ja Kowlooni metroopeatused

Hind: 180 HKD ehk 20 eurot

Man Mo Temple

man-moe

Kui Hong Kongi programmi ette valmistasime, jäi silma selline koht nagu Sheung Wan Man Mo Temple, mis asub kesklinna metroopeatusest 20-minutilise jalutuskäigu kaugusel ning on suurim Man Mo tempel Hong Kongis. Sinna sisenedes tundsime paksu viirukilõhna, mis tekitas koheselt õhupuuduse ning lõi pea kergelt valutama. Kümned inimesed tegid viirukitega erinevaid rituaale ning palvetasid. Templi interjöör ja kogu olustik vääris aga kahtlemata uudistamist. Kuna sealne energia polnud päris selline, et oleks ka ise tahtnud rituaalidest osa võtta, tegime templile kiire tiiru peale ja läksime turistipoolele postkaarte ostma. Turistiatraktsioonina oli seal ka ennustusala, kus vanem härra tegi ükskõikse näoga kriipsutatud paberi kohal pendliga imet.

Asukoht: 124-126 Hollywood Rd, Sheung Wan, Hong Kong

Hind: Tasuta

Tänavaturg

lihalettTeel Man Mo templisse jäid meile silma pisikesed tänavad, kus paistis olevat rohkelt kauplejaid. Seega otsustasimegi, et liigume mööda neid tänavaid tagasi ja uudistame pisut kohalikku turgu. Osta sai nii Hiina nänni (meie otsime sealt näiteks universaalse pistikupesa, mis ühendab omavahel nii Euroopa, Hiina kui ka Uus-Meremaa pistikud), värskeid puu- ja juurvilju, liha ning muud turule omast kraami. Samuti oli võimalik endale elevate kalade seast välja valida nii õhtusöögi- kui ka akvaariumikala. Igal juhul väga mitmekesine ning näitas meile nii lõhnas kui pildis Hong Kongi sellist külge, mida me veel näinud ei olnud.

Asukoht: Hollywood Road’i ja Centrumi vahepealsed tänavad

SOOVITUS – Kindlasti tuleb oma asju hoida lähedal ja nägemisulatuses, kuna kahtlaseid tüüpe liigub ringi üpriski palju (eriti meie hosteli piirkonnas).

Transport – Octopus Card

metrooEeltööle ja soovitustele tuginedes tegime endale koheselt Hong Kongi jõudes Octopus Cardid, millega saime sõita kõikide transpordiliikidega. Arvestades seda, kui palju me ringi sõitsime ning liine vahetasime, tundus see väga mõistlik variant.

Asukoht: Kaarti saab nii metroojaamadest kui ka 7-Eleven kioskitest

Hind: Kaart ise maksis 50HKD (tagastatav summa) ning raha laadisime sinna peale kumbki 100 HKD, millest kulutasime ära umbes 60. Oleksime pidanud lennujaamas kaardi tagasi andma ning 50HKD tagasi saama, kuid see tuli meile meelde juba siis, kui olime turvakontrollid läbinud. Seega jääb järgmist korda ootama.

SOOVITUS – Kuna väljas on meeletult palav ja sees on igal pool konditsioneerid, tasub kotis hoida midagi soojemat, mida siseruumides peale panna. Mina riietusin mitu korda ümber ning panin söögikohtades või kaubanduskeskustes pusa peale.

Kokkuvõtteks

 Kindlasti soovitame oma kogemuse põhjal külastada:

 • Chi Lin Nunnery’t ja Nan Lian Garden’it
 • Ozone’i
 • Lan Kwai Fongi ehk peorajooni
 • Tim Ho Wan’i ehk Michelini restorani
 • Tänavaturgu
 • Man Mo Templit

Samuti tasub vähemalt korra sõita ühelt kaldalt teisele Star Ferryga (eriti kaunis õhtusel ajal ning ühelt kaldalt teisele minek võttis aega umbes 7 minutit).

VAATA KA VIDEOT MEIE HONG KONGI TRIPIST: 

2 thoughts on “42 tundi Hong Kongis – soovitused ja nõuanded

 • Sannu
  20/09/2016, 8:45 am

  Nii lahe video! Ootan juba uusi! 😉

  • 22/09/2016, 12:13 am

   Varsti-varsti! 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *