Behind the Scenes | Fire video filmimine Uus-Meremaal

Aasta alguses mängis Taavi meile Wellingtonis Avoid Dave’i uuelt plaadilt pärinevat lugu Fire ja rääkis entusiastlikult, kuidas ta manneekeni Uus-Meremaa mägise ning rangelt kehtestatud tulekeeldudega looduse keskel põlema tahab pista. Kusagil metsas Uus-Meremaa heitliku ilma trotsides drooni lennutada ja plastikut põletada? Kõlas nagu challenge.

Paar kuud hiljem…

…saimegi lõunasaarel Otago metsade vahel kokku, tikud ja kohaliku omavalitsuse poolt väljastatud luba tuletegemiseks taskus, mannekeen juba viimased paar kuud Taavi auto tagaistmel ootamas. Viimane oli juba enne põlema panemist hinguse äärel, heitles tuulega, kord kaotas jala, siis lendas pea ei kuhugile mujale kui jäisesse jõevette.

Väike jääkülm suplus vahele ja filmimine võis alata. Droon kõikus tuules pool meetrit ühele, pool teisele poole. Henri püüdis seda taltsutada, Taavi ja Teresa võtsid erinevate nurkade alt lähikaadreid ning kesk hämardumist ja filmimise kestel valitsenud virrvarri, sai lõpuks leek läidetud. Ja uskuge või mitte – ka tuul vaibus ja taevas selgines. Lõkke süütamisega saabus kummaline rahu.

Võiks ju eestlaslikult öelda, et…

…ilm oleks võinud parem olla, aga ometi, tuule ja külmaga heitluses oli mingi kirjeldamatu võlu. Midagi sellist, mis päikesepaiste ja soojakraadidega poleks ehk niivõrd tugev olnud.  Lõke sümbolina rõhutamas selget kontrasti eelnenud päevaga.

Mõned ütlevad video kohta sünge. Mina seda süngust ei näe. Samuti ei tõlgenda ma Fire’it enda jaoks kui kahe inimese vahelist sädet, vaid pigem inimhinge leegitsemist igas ajahetkes kõige meid ümbritseva suhtes. Tuli, mis annab meie igapäevastesse tegemistesse kire ja leegi, mida ongi sageli keeruline sõnadesse panna. Kaunis, mõjuvõimas ja edasiviiv sümbol.

Aga aitab sügavatest sisekaemustest. Paar päeva tagasi tuli video lõpuks ametlikult välja ning lisaks sel tuulisel päeval filmitud klippidele on vahele põimitud ka droonikaadreid meie Uus-Meremaa roadtripist.

Kaunist advendiaega küünlaleekides ja sisemises rahus!

 

PS! Kui meeldib, siis saab Eesti TOP 7 lehel seda hääletades välja näidata! 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *