AUDIORÄNNAK: Halloween Uus-Meremaa moodi

Tänavapildis suurt erinevust ei ole näha. Nagu Eesti poodideski, on ka siin müügil kõikvõimalikud kõrvitsad, kübarad, maskid ja teised teada-tuntud Halloweeniga seostuvad sümbolid. Kui aga eile pooljuhuslikult kohalikule Halloweenitähistamisele sattusime, võib kindlalt tõdeda, et Eestis midagi sellesarnast ei ole veel tehtud.

halloween-uus-meremaalMOTAT ehk Transpordi ja Tehnika Muuseum oli pidustuste toimumispaigaks ning mõnede allikate kohaselt toimubki seal Uus-Meremaa suurim Halloweenipidu. Kuigi mõnelgi pool tänavatel oli näha ürituse reklaami, siis ilmselt me omaalgatuslikult sinna läinud poleks. Kuna aga võitsin läbi OurAuckland kodulehekülje piletid (minu esimene võit Uus-Meremaal!), tegi see otsustamise mitu korda lihtsamaks.
img_4278

MOTATi ala oli väga suur ja pea igas punktis toimus miskit – ühes nurgas esines kohalik Indie bänd, teises sai vanaaegseid tantse lüüa. Erinevatesse muuseumihoonetesse või telkidesse olid ehitatud Spookersile sarnased rajad (loe Spookersist lähemalt siit) ning Halloweenile omased elemendid ning kostüümides näitlejad püüdsid inimestele pakkuda hirmuelamust. Kostüümide paraad, tulekunstnikud, tantsijad, valgusinstallatsioonid, ooperilauljad, orkester – kõik olid meeldejääva õhtu loomiseks mängu pandud.

Vaesed backpackerid nagu me oleme, ei hakanud kostüümidele (või nende toorainetele) raha raiskama ja mõtlesime seekord – saab ka ilma. Tõsi – kohtasime ka kiirtoidukoha KFC papist sööginõujäänustega mütsikandjat, aga meie loovus tol hetkel nii kaugele ei ulatunud. Küll aga sai palju nalja teiste kostüümide üle. Minu lemmikonu oli näiteks selline.

katsu-onuga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *