Kahekesi ühe autoga – võimalik või võimatu?

Keegi ei sõida bussiga. Välja arvatud mina ja mõned üksikud veel. Tundub, et igal vähegi liikuval Aucklandi tööinimesel on oma auto ning täiesti arusaadav miks. Et meie elukohast bussiga üldse kuhugile jõuda, peab varuma rohkelt aega ja teinekord liitma ka jalavaeva. Seega, kui me oleme kaks aktiivset inimest ja meil on üks auto, siis kuidas me liikleme? Meie siinset logistikat ei saa küll ilmselt võrrelda Tallinnast väljas elava aktiivse eluviisi ja mitmelapselise pere transpordisüsteemidega, kuid omamoodi skeeme vajavad mõlemad.

Henri tööpäevad algavad tavaliselt 6.30, mis tähendab, et kodust stardib ta kell 6. Töökoht asub 25 kilomeetri kaugusel. Kui ka minul on vaja majast välja saada, näiteks töövestlustele minna, siis on kaks varianti:

a) Kas lähen bussiga

b) Viin Henri tööle, käin oma käigud ära, korjan Henri töölt peale

Kui ma lähen sihtkohta x bussiga

Nagu juba mõnest postitusest on läbi käinud, siis meie bussiliiklus on siin nagu on (aga positiivne on see, et midagi vähemalt ikkagi liigub!). Et kella kaheks kesklinna proovipäevale jõuda, startisin kodust pool 12. Autoga kuluks selle vahemaa läbimiseks 40 minutit. Üks bussipilet kesklinna suunas läks maksma 7.50 NZD ehk koos tagasitulekuga 15 dollarit. Kui peaks näiteks igapäevaselt bussiga sellist vahemaad sõitma, teeks see päevas sama ajakulu välja nagu üks Tallinn-Võru ots.

Eile sain lõpuks ostetud ka AT HOP ehk Aucklandi ühistranspordikaardi (10 NZD). Sellega on bussisõit pisut odavam kui sularahas makstes. Tuleb lihtsalt raha peale laadida ja valideerida nagu Tallinnas. Näiteks kui 3 tsooni pilet maksab muidu 7 dollarit, siis AT HOP’iga läheb see maksma 4.90.

Kui vaadata üldist statistikat, siis 50% Aucklandi elanikest kulutab iga nädal rohkem kui viis tundi transpordile, 25% elanikest kulub rohkem kui kaheksa tundi ning järele jäänud 1/3 vähem kui 2 tundi nädalas. Samas on Aucklandi liiklus võrreldes teiste, üle 1 miljoni elanikuga linnadega oluliselt kiirem. Kuigi tipptunniummikutest ei pääse üheski suurlinnas, on Henril tööajaga vedanud, sest liiklus on sel ajal veel sujuv.

Allikas: transportblog.co.nz
Allikas: transportblog.co.nz

Kui ma alustan päeva koos Henriga

Kuna siiani on kõik intervjuud (kõlab nagu neid oleks kümneid, tegelikult ainult viis) olnud pigem kesklinna või Henri töökoha läheduses, pole mul vahepeal mõtet koju sõita. Seega olen kas hommikul või siis peale asjaajamisi aega parajaks teinud. Kas siis raamatukogus või mujal. Näiteks õnnestus mul tänu sellele külastada Aucklandi kunstimuuseumit, kuhu ma oleks niikuinii tahtnud siin olles minna. Kui kord või kaks nädalas niimoodi toimida, pole iseenesest sellel variandil midagi viga. Kui aga mõlemad meist töötavad…

Siinkohal on paslik mainida, et alustan homme oma Uus-Meremaa esimest tööpäeva ja lähen farmi maasikaid korjama. Õnneks trehvas nii, et minu töökoht on poolel teel Henri tööle ja vähemalt homme peaksin seal olema kell 7. Täna öeldi, et põhimõtteliselt on võimalik ka varem alustada. See sobiks mulle eriti hästi kui Henri niikuinii mu 6.15 juba seal maha paneb. Seega saame vähemalt esialgu tööleminekut klapitada. Samas ei ole teada tööpäeva lõpuaega. Kui peaksin varem vabanema, siis tuleb mul ikka Henrit oodata. Või siis vastupidi – äkki hoopis tuleb temal oodata?

Samal ajal…

…hoiame endiselt silma peal Aucklandi kinnisvaraturul. Täpsemini Trademe kodulehel ja Flatmates Wanted – Auckland Facebooki grupil. Loodame lähiajal leida odavama (või sama hinnaga ehk 250 NZD/nädalas) toa, mis asuks kesklinnale lähemal. See teeks ehk omakorda lihtsamaks töö leidmise kesklinna ümbruses (kuigi praegu sukeldun maasikatesse, siis plaanin samal ajal tööotsinguid jätkata). Ühtlasi aitaks see meil ehk pisut kütuse pealt kokku hoida, sest hetkel kulub Henril juba pelgalt tööle mineku peale 100 dollarit nädalas. Kuidagi plaanime lähiajal kulusid kokku tõmmata. Kuidas täpsemalt? Eks me näe. 🙂

One thought on “Kahekesi ühe autoga – võimalik või võimatu?

  • 18/10/2017, 8:12 am

    […] ning hiljem saime aru, et üks auto kahepeale ei pruugi alati kõiki probleeme lahendada (loe ka: Kahekesi ühe autoga – võimalik või võimatu?). Ja siis lihsat avastasime, mida Aucklandil meile pakkuda on (loe ka: Top 5: Esimese nädala […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *