Kas ongi kõik? + 2017. aasta bucket list

Kas me tulime siia reisima või tööd tegema ja miks ometi me ikka veel Aucklandis oleme, kui Uus-Meremaal on nii palju rohkem pakkuda? Jah, Henril on nüüdseks oma esimeses töökohas kolm kuud täis tiksutud (loe siit lähemalt, kuidas Henri töölt lahti lasti) ja otsib praegu uut väljundit, kuidas saaksime kiirelt oma kukruid raskendada. Minulgi saab varsti meie viisaga kaasnev kolme kuu töötamise piirang täis ja nüüd, kui pühad läbi, hakkan uut otsima. Aga kaua võib raisata once in a lifetime võimalust Uus-Meremaal reisida ja kas poleks aeg edasi liikuda?

Jah, muidugi. Me ei tulnud siia selleks, et end üheksast viieni emotsioonituks rabeleda. Vähe on aga neid, kes saavad rahalise s mõttes siin rohkem kui kuu-kaks vabalt elu nautida ja ainult ringi trippida. Ei saa salata ka seda, et me ei ole need neli kuud siin püüdlikult igat senti lugenud. Pole ka priisanud, aga vähemalt oleme natukenegi osa saanud suurlinna võludest. Ei ole küll backpackeri elu musternäide, kuid siiski meie jaoks hindamatu kogemus. Oleme vahel mõelnud, et ilmselt oleks mõnes väikeses maakohas miinimumpalgaga alguses palju keerulisem jalgu alla saada. Aga siin me oleme ja hetkel oma eluga väga rahul. See vajab ilmselt eraldi postitust, et selgitada miks on Auckland paljude poolt vihatud, aga meile siiski siin meeldib. 🙂

Selle kõige juures on meil ka üks suur ja tore uudis. Juba praegu näeme terendamas uusi põnevaid väljakutseid ja eneseületusi! Nimelt on meil hea meel teatada, et veebruari teises pooles tuleb lõpuks see aeg, kus me liigume edasi. Ja kui kõik plaanipäraselt läheb, siis võtamegi endale lihtsalt kuu aega ja reisime ringi. Super!

Oleme viimase nädalakese oma kuuajast puhkust planeerinud ja mõelnud, mida me üldse siin olles teha tahame. Ja uskuge või mitte, aga see on kuradi keeruline. Ühelt poolt paneb piirid rahaline eelarve – oleme enam-vähem planeerinud, et saame selle kuu aja jooksul 1500-2000 dollari eest aktiivseid tegevusi lubada. Ülejäänud raha läheb toidule ja kütusele. Ööbimise pealt proovime kokku hoida Freedom campingut kasutades.

Üle Uus-Meremaa on päris mitmeid campsite, kus saab autos tasuta magada. Keskmiselt maksavad tavalised autokohad 15 dollarit per face. Suvalist võsa, kuhu oma auto lükata ja öö mööda saata, on keeruline leida ning tavalistes parklates ööbimise eest võib suure tõenäosusega trahvi saada.

eesmargid2

Hea uudis on aga see, et siin on ka väga palju täiesti tasuta avastamist. Imelised mäed, matkarajad, rannad…

Külastamist ootavaid kohti me hetkel üles ei hakanud loetlema. Küll aga panime kirja mõned konkreetsed tegevused, millega tahame 2017. aastal oma elu rikastada.

Kadi & Henri 2017. aasta BUCKET LIST

 • Läbime vähemalt ühe The Great Walk’i. Uus-Meremaal on tuhandeid kilomeetreid matkaradu, kuid üheksa neist koonduvad nimetuse alla The Great Walks. Just need üheksa rada peaksid kulgema läbi eriti imelistest, ekstreemsetest ning looduskaunitest kohtadest. Radade pikkused jäävad vahemikku 32 kuni 82 kilomeetrit ning nende läbimine võtab aega 3-6 päeva.
 • Teeme lõunasaarel benji hüppe. Queenstownis Nevise jõe kohal saab teha Uus-Meremaa kõige kõrgemat benji hüpet (134 meetrit), mis on oma kõrgusega maailmas 14 kohal.
 • Teeme päevase sõidu merekajakiga ning avastame väikeseid saari. Abel Tasman’is või Bay of Island’il peaks selleks sobivad tingimused olema.
 • Avastame Glowwormsidega koopaid. Glowworm peaks olema midagi sarnast jaaniussikesele. Uus-Meremaal on mitmeid koopaid, mida saab avastada nii tasuliste tuuridega kui ka omal käel. Igal juhul peaks see olema “Must See”.
 • Elame vähemalt kaks nädalat autos. Ehk avastame õiget backpackeri elu, mille jaoks me voodi ja köögivarustusega ustava Toyota ostsime.
 • Naudime maailma esimest päikesetõusu. Kus asub see koht kogu maailmas, kus päike esimesena tõuseb? EI kusagil mujal kui Uus-Meremaal, The East Cape’is.
 • Külastame vähemalt 10 veiniistandust. Praeguseks oleme jõudnud kolme: Peacock Sky, Dellows Vineyard ja Batch Winery (18. detsember 2016 Waiheke).
 • Lähme teatrisse. Kas siis Aucklandis, Wellingtonis või hoopis kusagil mujal, aga üks on kindel – kohalikku teatrikultuuri tahame siin olles kogeda.
 • Käime Stand Up’i vaatamas. Ja siis hiljem võrdleme, kas on parem kui eesti oma. J
 • Teeme Raftingut. Rafting on Henri ammune unistus, mida ei saa siin olles tegemata jätta.
 • Külastame Fijit. Eksootiline väikesaar, mis peaks võrduma sõnaga “paradiis”, on meil kogu siinoleku aja mõtteis mõlkunud. 3 tundi lennukisõitu ja paari nädala säästud peaksid asja teoks tegema.
 • Teeme SUPi ehk aerusurfi. See pakub pigem Kadile huvi ning juba Eestis olles piilusime seda, aga… kiireks läks. Henri ütles alguses, et see ei ole pooltki nii lahe kui tavaline surf, aga sellele vaatamata on ta nõus seda koos tegema. Woop Woop!
 • Ujume paljalt salajases kuumaveeallikas. See lihtsalt on asi, mida siin olles peab tegema! Ühes rahvarohkes kuumaveeallikas oleme juba käinud, nüüd püüame avastada pisut salajasemaid.
 • Võtame osa NZ Heraldi fotokonkursist. Kohalikul ajalehel on praegu päris mitu fotokonkursit käimas, kuhu oodatakse fotosid Uus-Meremaa suvest ja puhkusest. Fotosid oleme me teinud päris palju, seega… miks mitte osa võtta!
 • Kogume oma coolide seikluste piletid ja muud mälestusesemed kokku, et hiljem tore meenutada oleks. Tegelikult meil on juba üks suur MUST märkmik, kuhu oleme mõningaid asju kleepinud. Kavatseme sellega ka uuel aastal jätkata.
 • Käime Uus-Meremaa muusikafestivalil. Millisel neist, seda me veel ei tea, aga vähemalt ühele suurele festarile tahame kindlasti jõuda.
 • Meist saab üheks õhtuks suupilli-ukulele tänavamuusikute duo. Natuke peab veel omakeskis proovi tegema ja siis võib selle nalja ära teha. Vähemalt on tagavaravariant olemas, kui peaksime rahast tühjaks voolama. J
 • Ehitame liivalumememme. Et siis mõnel lumisel tulevikutalvel suviseid jõule meenutada.
 • Ronime vähemalt ühe vulkaani tippu. Ühe otsas oleme juba käinud (loe siit postitust Rangitotost), aga vulkaanilist tegevust annab siin päris palju avastada. Seekord võtame sihiks ehk mõne kõrgema tipu?
 • Sõidame mäesuuska. Arvestades Uus-Meremaa mägesid ja vaateid, peame vähemalt korra siin suusad alla saama. Ja Kadi lubab seekord mitte suuska pooleks sõita.
 • Kiigume maailma suurimal kiigel. Asub see lõunasaarel Christchurchis ning on 300 meetrise kiikumisraadiusega. Crazy värk!
 • Avastame Maoori kultuuri. Tööandjad ei taha neid tööle võtta, kuna maoorid ei hiilga just oma töökuse poolest. Ometi on tegemist pika ajaloo ja põnevate traditsioonidega hõimuga, keda peab Uus-Meremaa tajumiseks tundma õppima.
 • Teeme looduskaunis kohas päikesetõusu ajal joogat. Sest see kõlab lihtsalt nii mõnusalt!
 • Kirjutame endale kirja ja saadame Eestisse. Et saaksime kunagi koju jõudes lugeda, mida arvasid Kadi ja Henri Uus-Meremaal olles elust ja tegemistest.
 • Kirjutame review’d kõikidesse restoranidesse, seiklusparkidesse jms kohtadesse, kus siin olles käime. See aitab meil kriitilist eneseväljendust praktiseerida ja ehk on teistelegi abiks.
 • Teeme Helpx’it. Kõige lihtsamalt öeldes on see hea võimalus mõista, kuidas inimesed tegelikult siin elavad ning ühtlasi aitab see ka kulusid madalal hoida. Helpx koondab endas tuhandeid farmereid kui ka täiesti tavalisi inimesi, kes vajavad abi koduste tegemistega – koristamine, aiatööd, laste hoidmine jne. Abilised ehk tavaliselt meiesugused backpackerid teevad keskmiselt 4-5 tundi päevas tööd ning saavad vastutasuks söögi ja majutuse. Win!
 • Sõidame mägedes mootorrattaga. Mootorratureid liikleb siin suvisel ajal päris palju ning eriti on neid näha kurvilistel ja mägistel teedel. Adrenaliinilaks on garanteeritud!
 • Lööme mõne ürituse korralduses vabatahtlikuna kaasa. Kui peale reisimist end mõneks ajaks taas ankurdame, on vabatahtlik töö heaks võimaluseks uute inimestega tutvuda ning anda oma tagasihoidlik panus kohaliku kultuurielu edendamisse.
 • Külastame Hobbitoni. “Sõrmuste isanda” ja “Kääbiku” fännid me küll pole, kuid sellele vaatamata pidi seal olema palju avastamist. Seega tuleb ära käia!
 • Teeme läbi Uus-Meremaa meditatsiooni või joogalaagri. Zen looduskaunis kohas… mis saab veel paremat olla?

Seiklusi täis aasta alaku!

2 thoughts on “Kas ongi kõik? + 2017. aasta bucket list

 • 03/01/2017, 4:50 pm

  Nii vahvad olete!
  Praegu mõtlesin, et valiks teie bucketist ühe ägeda asja ja tulen teen selle teiega koos ära.

  Igal juhul, tehke oma unistused teoks, olge julged ja just make things happen!

  • 05/01/2017, 10:47 am

   See on super mõte! Aga kui teha, siis jääb ühest väheks! 😉
   Kas sul on päriselt plaan lähiajal siia kanti sattuda?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *