Estlanders läheb isiklikuks ehk mida inimesed meie kohta teada tahavad

Kuigi sujuvalt oleme mitmesugustele küsimustele vastuseid andnud ka eelnevates postitustes, siis siin on lihtsas ja selges vormis peamised teemad, mille kohta on meilt mitmeid kordi uuritud. Alates sihtkoha valikust kuni meie kahe omavaheliste suheteni välja.

Miks just Uus-Meremaa?

Kadi: Otsus sündis väga spontaanselt. Kaalusime esmajoones Austraaliat, kuid tutvusringkonnale seda mainides jäid mõnegi suust kõlama vihjed Uus-Meremaa suunas. Kui Henri ühel päeval Uus-Meremaa viisa kohta uurima hakkas, tuli välja, et sama päeva südaööl läheb viisade taotlemine lahti. Mida tund edasi, tundus see järjest põnevam valik. Pisut enne südaööd võtsime vastu otsuse – jah, me teeme selle ära! Täitsime viisataotlused, pääsesime esimese saja hulka ning saime kinnituse, et me oleme sinna oodatud. Seiklus alaku!

Millega te Eestis tegelesite, et saite nii lihtsalt otsuse vastu võtta ja minna?

Kadi: Minu igapäevatööks on peamiselt meediakajastuste leidmine ning kommunikatsiooni toimimise tagamine. Täiskohaga töötan Lastekaitse Liidus ja vastutan sealse kommunikatsiooni eest, kuid selle kõrvalt löön kaasa ka teistes põnevates projektides, näiteks sellise laheda konkursi juures nagu Noortebänd. Projekti korras tegelesin ka tänavuse Hiiu Folgi meediatööga ning samuti aitan Eesti Reumaliidul valmis saada ajalooraamatut. Lisaks tegelen hobi korras pisut ka muusikaga ning oleme vahelduva eduga Aneti, Karoliina ning samuti ka Annikaga väikestviisi bändi teinud. Nende tegemistega hakkan vaikselt otsi kokku tõmbama ning püüan asjad nii planeerida, et umbes nädalake enne reisi saaksin kõigile tööasjadele punkti panna. Kuigi mulle väga meeldivad kõik need tegemised, millega end ümbritsenud olen, siis usun, et vahel on vaja aeg maha võtta ning kõigest sammukene eemale astuda. Olen oma praegust nö “karjääri” üles ehitanud alates gümnaasiumi algusest ning lähtunud alati põhimõttest – “iga uus võimalus on kogemus, mis rikastab”. Usun, et nii gümnasistina kui ka värske ülikoolilõpetajana ongi see ainuõige lähenemine. Praegu aga on vaja otsad korraks kokku tõmmata, et siis uue hoo ja avatud mõtetega edasi minna.

Hiiu Folgi avapäeval uhke näoga ajakirjanikke ootamas.
Kadi Hiiu Folk 2016 avapäeval uhke näoga ajakirjanikke ootamas.

Henri: Minu puhul oli otsus lihtne. Olin täiskohaga tudeng  ja otsisin uut väljundit. Hetkel töötan kinnisvara ühisrahastusplatvormil noorem-laenuhaldurina. Varasemalt olen leiba teeninud erinevates turismiettevõtetes. Kuna otseselt ühtegi tähtsat projekti käsil ei olnud, tegelesin kooli kõrvalt ainult võistlustantsuga. Kes mind teavad, siis olen vahelduva eduga tantsinud pea pool enda elust. Lisaks olen motohull, kellele meeldib ka teisi sellega nakatada.  Adrekarohketest aladest meeldib veel ka lohesurf, millega pole küll viimasel aastal väga palju tegelenud, kuid ehk tekib selleks Uus-Meremaal võimalus. Aeg-ajalt värvin kokku ka mingit jama klaveri taga. Niisiis hobid hobideks, aga otsustasin, et EBS-ist tuleb akadeemiline võtta ja kihutada Uus-Meremaale värskeid mõtteid saama!

Pilt pärineb ajast, kui Henri veel lohesurfiga aktiivselt tegeles.
Pilt pärineb ajast, kui Henri veel aktiivselt lohesurfiga tegeles.

Aga mida te Uus-Meremaal tegema plaanite hakata?

Kadi: Tööd pole me veel otsima hakanud, kuid ilmselt hakkame sellega peagi tegelema. Mina olen valmis proovima kõike seda, mida ma Eestis ilmselt nii kergelt tegema ei satuks. Kuigi mul pole eelnevalt väga suurt teenindustöö kogemust, võiks see olla üks variant. Hetkel ei pelga ka erinevate viljade korjamist. Igaljuhul tööd plaanime teha täpselt nii palju, et saaksime kenasti ära elada ja ringi rännata. Rahamägesid pole plaanis kokku ajama minna ning kuuldavasti pole see Uus-Meremaal ka just kõige kergem. Peamine eesmärk ongi avastada, kogeda, tunnetada ja olla nii palju hetkes kui võimalik. Ma ei taha öelda, et Eestis seda teha ei saaks, kuid vahepeal on hea keskkonda vahetada ning näha, kuidas mujal elatakse ja toimetatakse.

Henri: Kindlasti tahan mõtteid koguda enda tuleviku tarbeks. Olen erinevad tööportaalid meie jaoks juba kaardistanud, aga reaalselt otsingutega plaanin alustada augusti esimesel nädalal. Samuti tahaksin kätt proovida millegi uuega. Ei välista ehitust, hotellindust, toitlustust või mõnda tööd suusakuurortis. Samas raske on plaane teha, kui ei tea, mis olud kohapeal on. Usun, et saame Kadiga igatahes hakkama ning vähemalt esimese kolme nädala jooksul tagasisõidule ei mõtle!

Kaua te olete koos olnud ning kas tunnete end piisavalt kindlalt, et selline teekond ette võtta?

Kadi: Tutvusime Henriga sellises kohas nagu Protest. Henri tuli kusagilt udust, kutsus mind tantsima ja nagu mu heale kamraadile Karoliinale meeldib öelda, siis nii me tantsime siiani (Karo oskab muidugi meist endast sada korda paremini meie tutvumislugu rääkida). Oleme praeguseks koos olnud aasta ja üheksa kuud ning usun, et selle ajaga õppinud tundma üpriski hästi üksteise kiikse. Teame enam-vähem, kuidas teine inimene mingites situatsioonides reageerib. Usun, et see on enne ühise reisiteekonna ettevõtmist oluline, kuid olen ka veendunud, et reisimine toob välja kindlasti palju neid külgi, mida me üksteises veel näinud pole.

Henri: Elu pikim suhe! Kui ma ennast kindlalt ei tunneks, siis ma oleks läinud üksi. Usun, et tunnen Kadit juba piisavalt ning tean mis on tema “maitse”. Vahepeal siiski tundub, et naistel on imelikud tujud, mis muudavad meeste elu keeruliseks. Ei tea, kas siis päevad või mõni muu tegur :). Olen õnnelik, et Kadi on alati minu vastu olnud aus ning tunnistab nii minu kui enda vigu, eks see kergendab meie olukorda märgatavalt. Olen kindlasti valmis uuteks üllatusteks, mis meid ees ootavad. Koosolemine trippides, kus oled 24/7 kaaslasega koos, on intensiivne ja tõsine proovikivi meile mõlemale.

Nimetage üksteise juures vähemalt üks kiiks, millega ühisel teekonnal arvestama peate.

Kadi: Henriga võib tavaline jalutuskäik samuti seikluseks kujuneda. Ta kohe ei salli tavalist ja rahulikku kulgemist, vaid peab sinna mingi kiiksu või vimka juurde viskama. Seega tean, et kui Henri ütleb – “Oleme varsti kohal!”, siis tasub selle suhtes skeptiline olla.

Henri: Kadile meeldib üle pakkida (ilmselt mõned naised tunnevad ennast hetkel ära), isegi kui lähme ainult üheks ööks kusagile on terve auto riideid täis. Saab olema tõeline dilemma, mida võtta või jätta.

Henrile meeldib igasugustes imelikes ja vähem imelikes kohtades lihtsalt rippuda. Ehk on see isegi väike kinnisidee?
Henrile meeldib igasugustes imelikes ja vähem imelikes kohtades rippuda. See on vist isegi pisut kinnisidee. 🙂

Ja muidugi on kommentaaridesse oodatud kõik muud küsimused, millele te vastuseid saada sooviksite! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *