Kohanemine Bali elurütmiga

On see ajas rändamine või Bali hingamine, aga esimestel hommikutel on uni nagu tellituna kell kuus ära läinud. Suuri plaane pole me teinud ning see oli ka üks meie kokkulepetest. Aitab kohtadest, mida “peab nägema” või tegevustest, mida “tuleb kindlasti teha”. Ärkame siis, kui uni ära läheb ja päeva kujundame täpselt nii nagu sel hommikul tunne on.

Esimese öö veetsime lennujaama lähedal Denpassaris, DenAyu Guesthouse’is, mille eest maksime kahepeale Airbnb kaudu 18 nzd ehk 11 eurot. See oli ka ainus ööbimiskoht, mis meil broneeritud oli. Pisike, aga puhas, kõige vajalikuga ning lisaks imelise ja Balile omase templiliku õueosaga.

Buddha-6169

Ainsa suurema otsusena, olime kokku leppinud,…

…et teisel päeval läheme kohe Ubud’isse, mis tundus oma vaimsuse ja kultuuri poolest täpselt see õige. Asusime hommikusöögi- ja rolleriotsinguile ning juba veidi aja pärast kimasime ringi natukene kulunud, kuid siiski liikuva Hondaga. Kuna teadsime, et mõistlik hind peaks jääma vahemikku 30 000 – 50 000 idr (ehk 2-3 eurot), siis mõningase kauplemise järel selle ka saavutasime.

Pakkisime seljakotid, kaamerad, statiivid ja lõpuks ka iseenda kõik meie pisikesele rollerile ja põrutasime Ubudi suunas. Kuigi pisikese punniga tervet peret või kaubalaadungit vedada on siin normaalne nähtus, oli valgusfoori taga seistes tuntav – kõigi pilgud olid meil nagu oleksime turistid kes tahaksid oma päritolu varjata ja anda kõik, et kohalike moodi välja paista. Vähemalt püüdsime!

Liiklus on siin tõepoolest kreisi…

…ja kõik sõidavad nii, kuidas sisetunne parajasti ütleb. Kahte suunavööndit ühendav joon? Nope. Isegi kui on olemas, siis… milleks? Lased signaali ja põrutad edasi. Ja nii uskumatu kui see ka pole, siis… toimib!

Buddha-

Selle tohuvabohu pärast ongi Henri igal võimalikul juhul juhi rollis ja mul ei ole midagi selle vastu, et tagaistmel kruisiida. Aga kokku ligi poolteist tundi sõitu ja ma ei lennanudki seljakotiga rollerilt minema ning Henri suutis samuti vaatamata kaubalastile juhitavust säilitada. Meie esimene challenge sai edukalt täidetud ning läksime vastu järgmisele – leida endale soodne kuid samas hubane majutus.

Kuigi Balil on ka luksusvillad turisti jaoks soodsad,…

…püüame siiski praegu oma kulusid võimalikult madalal hoida ning nii uskumatu kui see ka pole, siis väga väikese raha eest (10 eurot kahepeale) võib väga idüllilise koha leida. Kui vaid tahad.

Käisime läbi nii mõnedki teele jäävad majutusasutused. Mõne hinnaga ei tahtnud me kuidagi leppida, teistes polnud vaba tuba, kuniks jõudsime Teblin house’i, kus saime hinna 350 000 IDR-ini (22 eurot). Kauni vaate, basseini, oma terrassi ja köögiga ning hubase toaga villa sulatas meie südamed ja otsustasime, et jääme üheks ööks siia. Kui olime end sisse seadnud, tegime kiire guugli majutuskoha nimega ja tuli välja, et Airbnb kaudu broneerides küsib omanik sama koha eest 750 000 idr’i. Meie win!

voodi 1. päev
Teblin House’i majutus

Eile bookisime endale järgmiseks ööks 150 000 idr-i eest uue ööbimiskoha. Ootused polnud suured, kuid kohale jõudes olime sõna otseses mõttes vaimustatud. Asukohaks oli Ubudi rahulik kõrvaltänav, mis ümbritsetud rohelisuse ja kirevate kukkedega. Verivärskelt püsti pandud kõrge laega majake lõhnab mõnusalt puidu järele, seinapragudes on veel värsket saepurugi ja uni on kodune täpselt nagu meie oma kookosmadratsil Eestis. Pikendasime broneeringut nädala võrra ning lahke peremehe serveeritud kookoste saatel küsisime endalt: mida me järgmiseks teha ihaldame?voodi 2. päev

Oleme juba esimeses jalutuskäigud Ubudis teinud ning tõdenud,…

…et oma turistirohkuse ja Bali keskmistest uhkemate kohtadega sarnaneb see Queenstowniga ehk siinsest päriselust selle põhjal pilti kujundada ei tasu. Vaimsus, millest kõik räägivad, ilmneb aga lähemal vaatlusel ning seda me siin avastama hakkamegi.  

Vaatame, elame, kulgeme…eile massaažis, täna lugesime raamatut ja käisime joogas. Ja selline see elu siin pidigi olema. Ei ole ühtegi asja, mida peab tegema, on vaid see, mida ise tahad teha. Noh, mitte et muidu nii oleks, aga lihtsalt… siin tundub sellise vabaduse saavutamine palju lihtsam.

Vabadust ja avatud meelt!

Kadi ja Henri

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *