Nädalavahetus Niitväljal

Nädalavahetusel Niitvälja golfiväljakul mängimine pole just tavaline tegevus, mida minuvanused vabal ajal teeks. Pigem on inimesed arvamusel, et golf on üks mõttetu palli auku ajamine või siis hoopis pensionäride sport. Tõsi, eks ta võibki nii tunduda, aga kui oled vähegi käinud mängimas, ei  saa nende inimestega nõustuda.

Olen ise golfimaailmas olnud vahelduva eduga peaaegu terve enda elu. Alustasin, kui olin viiene ja mäletan väga hästi, kuidas isa kinkis mulle esimese golfibägi ehk varustuse. Olin siis väike poiss ja nautisin pigem eakaaslastega golfitreeningul mängimist kui mängu ennast. Tänaseks on golfist minu jaoks välja kujunenud nn isa ja poja vabaaja veetmise võimalus, mil saame rahulikult argipäeva mured seljataha jätta, keskenduda mängule ning vestelda päevakajalistel teemadel.

Vastukaaluks tennisele ei õhuta golf võistlema. 

Väljakuid, kus ma elu jooksul mänginud on, pole palju. Usun, et see arv võib jääda pisut alla kümne. Põhiliselt olen mänginud Niitväljal, mis on ühtlasi ka Eesti vanim väljak. Golf on just sellepärast nii huvitav, et sa ei mängi mitte enda partneri vastu vaid raja vastu. Golfis on olemas Handicap (mängija oskus), mis määrab ära kui mitme löögiga pead sa ühe või teise raja läbi mängima. Mida madalam on sinu handicap, seda vähem eksimisruumi sul on. Just sellepärast on Golf nii populaarne ka mujal maailmas – vastukaaluks tennisele ei õhuta golf võistlema. Samas tennisistid naljatavad, et golfi mängivad need, kes joosta ei jaksa.

Milleeniumi ajal tehti Ameerikas ligi  70% äritehingutest golfiväljakutel.

Keskmine mäng, kus läbitakse 18 rada, kestab neli tundi ja viisteist minutit. Kui mängida võõra inimesega võib golfimäng päris põnevaks osutuda, sest nelja tunniga jõuad sa päris palju suhelda ning inimest tundma õppida. Niitväljal on peale laiendamist tehtud juurde kaks sauna – tavaline soome saun ja aurusaun. Lisaks on saunaruumis olemas ka külm bassein, mis tundub peale palavat päeva väljakul eriti mõnus.  Siit üks ebsterlik fakt: milleeniumi ajal tehti Ameerikas ligi  70% äritehingutest golfiväljakutel. Usun, et golf on üks parimaid rekreatsiooni ja networkingu võimalusi maailmas.

Siin on väike videolõik nädalavahetusest:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *