Räägime habemekasvatusest

Habe, habemekasvatus

Üheks fookusallikaks on saanud habemed: nende olemus, erinevad stiilid ja barbershopid, mis kerkivad hetkel nagu seened peale vihma.

Kuidas harilik hipster-bisinessman peaks enda eest hoolt kandma?

Pole vahet kas sa oled tumeda, heleda või ginger-tüüpi karvadega. Oled sa paras beebilõust või karvane ahv. Kõigile leidub see õige “oma stiil” ning keegi ei peaks häbenema, mida elukaaslane või tuttavad arvavad.

Laias laastus määravad habemekasvu neli tegurit:

  1. Aeg
  2. Hooldus
  3. Toitumine
  4. Trenn

Aeg

Igal mehel kasvab habe erineva kiirusega. Kõik oleneb sinu eelnevast näonaha hoolitsusest, toitumisest, trennist ning muidugi geenidest. Üldiselt kulub tavalisel noormehel 2-6 nädalat, et kasvatada esmane moodustis, mida võib osaliselt nimetada habemeks. Isiklikult olen päris hästi geenidega õnnistatud ning suudan habeme tekitada umbes kahe nädalaga. Üldiselt on esimene nädal kõige karmim, kus habe tahab hirmsasti sügeleda. Põhjuseks on kuiv näonahk, mida tuleks võimalusel niisutada.

Hooldus

Üks kõige tähtsamaid tegureid habemekasvu juures on pidev hooldus. Enamik mehi kasutab meetodit, kus kasvatatakse esimene osa mõne nädalaga ning siis külastatakse kohalikku barberit, kes joonistab ette mustri, mida saab hiljem kodus järgida kuni järgmise külastuseni. Kuid pelgalt barbershopi külastusega hooldus ei piirdu. Nimelt iga mees ja nahatüüp on erinev, seega ilgalühel meist on habemekasvuga iseärasused. Peamiseks probleemiks on karvade kasv vales suunas või põskedel ja lõua alaosas kasvavad karvad kiiremini kui vuntsi või lõua otsas. Kõik on erinevad ja ei ole ühtset kuldteed.

Õnneks on aga olemas universaalsed metoodikad, mida saab kasutada iga mees. Esmase investeeringu võiks teha korralikku kammi ja habemeharja. Nimelt saad sa pideva kammimisega muuta enda karvade kasvu suunda ja sundida neid kasvama ülalt alla vs alt üles või külgedele. Siinkohal tuleb pöörata rõhku, et tavaline plastikkamm ei täida enda eesmärki ning pigem tekitab su habemele kahju kui head. Põhjus miks tavaline odav kamm rikub karvkatet, sest kamm on masstöödeldud ning ei ole mõeldud habemele vaid juustele. Võib kõlada veits snoobilt, aga usu mind – seal on suur vahe sees, odavatel kammidel on pressitud hambad ja neid ei ole hiljem töödeldud.

Mis see siis habemele tähendab?

See tähendab, et plastikhammas, mis puutub kokku sinu näokarvadega, kraabib tegelikult karva ja seeläbi lõhub juurt ning habe ei näe hiljem terve välja. Habemepoodides on müügil terve hunnik erinevaid kamme, alates plastikkammides ja lõpetades eksklusiivsete loomahammastest tehtud kammideni, mis sobivad igapäevaseks kasutamiseks. Eks maitsed ole erinevad, samuti ka karva jämedus ning habeme tihedus ja tulemus, mida tahetakse saavutada. Mina läksin võrdlemisi odavat teed ning soetasin omale Kent plastikkammi, mille hambad on ükshaaval masinaga sisse saetud ning hiljem enne poleerimist käsitsi üle lihvitud. Umbes 10 euroga saab korraliku kammi, mis kestab aastaid, kui sa teda ära ei kaota.

Lisaks kammile on oluline omada habemeharja!

Algusfaasis on isegi olulisem hamemehari kui kamm, sest hari konkreetselt aitab juhtida karva suunda ning peale kammimist üksikud karvad näonaha vastu tõmmata. Sedasi jätad sa korraliku mulje nii tööandjale kui tänavapildis, isegi kui sa parasjagu eksperimenteerid. Jällegi tasub valida kvaliteetne hari, sest need kestavad terve igaviku. Ise valisin väikese metsseakarvadest harja ( u 15 euri), mis mahub mugavalt pintsaku taskusse.

Kui ülaltoodule oled juba tähelepanu pööranud, siis kolmandaks on piiramine ning raseerimine.

Üldiselt soovitavad spetsialistid habemekasvu mitte sekkuda ning lasta loodusel oma töö teha. Kui tunned, et asi hakkab väljuma kontrolli alt või oled jõudnud soovitud tulemuseni, tasuks tarvitusele võtta sobilikud meetmed. Siinkohal jagunevad arvamused vastavalt stiilile ja meetodile, mida kasutatakse.

Märg raseerimine ja kuiv raseerimine.

Mõlemal on omad plussid ja miinused. Täpsemalt kirjutan mõnes järgmises postituses.

Toitumine

You are what you eat! Seega toitu tervislikult ja su nahk ning karvkate on samuti tervislikud. Võimalusel tarvita võimalikult palju puu- ja köögivilju ning tarbi palju vett. Sellega annad endale vitamiine ja kurat teab, võib-olla oled oma uue elustiili nimel lausa loobuma vanadest rämpstoiduharjumustest. Tervislik dieet ja alkoholi vähendamine on kindlasti win!

Trenn

Tee trenni! Üks esmaseid asju, mida sa saad enda keha ja habeme heaks teha, on regulaarne treening paar korda nädalas. Tähtis on higistada ning tarbida vett. Naised, kes valivad meest habemejärgi, teavad koheselt, mis mehega on tegu.

Lisan alla mõned kasulikud lingid kust saab manti tellida:

www.kuninghabe.ee

www.habemaha.ee

www.hairline.ee

SaveSave

SaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *