To Do list: kuu aega ettevalmistusi

Täpselt täna kuu aja pärast on meil minek. Kuigi omakeskis teeme pidevalt kõikvõimalikke liste – mida vaja kaasa võtta, mida vaja osta, millega vaja enne veel tegeleda jne, siis siia polegi me mingil arusaamatul põhjusel ühtegi reaalset To Do-d veel tekitanud. Seega võtabki järgnev loetelu kokku suuremad asjad, millele järgneva kuu jooksul veel mõtlema peame.

 • Dokumendikoopiad. Passist, juhiloast, ülikooli lõputunnistusest. Muuseas, ma olen meie mõlema passid nii kindlasse kohta ära pannud, et hetkel ma isegi ei tea veel, kus need on.
 • Lõpetada lepingud. Paariga neist olen juba ühele poole saanud. Näiteks lõpetasime mai lõpuga eelmise korteri lepingu ning suure vaevaga sain ära lõpetatud ka seal toiminud neti ja digi-tv paketid. “Suurest vaevast” saab lugeda siit. Veel tuleb lõpetada tahvelarvutipakett ning minimeerida telefonipakett (oh seda rõõmu, taaskord Teliaga). Telefoninumbri ning siinsed telefonipaketid jätame siiski alles ning võtame suure tõenäosusega kasutusele Hallo äpi, mis annab meile võimaluse jätta oma praegune number kasutusse ning olla selle kaudu ka välismaal kättesaadav. Ühtlasi saame maksta Eesti numbritega tehtud kõnede eest sama summa nagu varem. Lisaks mobiilsetele lepingutele vähendasin juba ka oma õppelaenu summat vähima võimaliku peale. Seda ikka selleks, et Eestiga seotud kulutusi oleks minimaalselt.
 • Teha plaan Hong Kongi jaoks. Me vist polegi siin veel maininud, kuid enne Aucklandi jõudmist veedame veel kaks ööd ja päeva Hong Kongis. Kuna nii Helsinki-Hong Kong kui ka Hong-Kong-Auckland on mõlemad päris pikad otsad ning kestavad umbes kümme tundi, on hea vahepeal pisut värsket õhku hingata. Seega tuleb meil panna paika plaan ning mõelda välja, mida seal selle ajaga teha tahame ja jõuame. Samuti peaksime lähiajal ära bronnima majutuse. Ja muidugi, kui kellelgi on häid nõuandeid, mida Hong Kongis kindlasti tegema peaks, siis on need väga oodatud!
 • Teha kasutajad Uus-Meremaa tööotsimisportaalidesse ning uurida võimalikke töötamisvariante. Henri on Lonely Planeti ja muude allikate abiga teinud päris hea listi sealsetest tööotsimisportaalidest. Nüüd tuleb need järjest ette võtta ja vaadata, mida head neil pakkuda on.
 • Varuda kõvakettale filme, mida rahulikematel hetkedel vaadata. Lihtsalt nii igaks juhuks.
 • Teha visiitkaardid. Iga reisil saadud kontakt on väärtuslik! Et vältida ajalehe- või tšekkide taha kirjutatud meiliaadresse ja telefoninumbreid, plaanimegi teha korralikud visiitkaardid.
 • Leida sobiv kindlustus. Sellega pole me endiselt tegelenud, kuid varsti juba peaks. Hetkel Uus-Meremaal viibiv Ene ütles, et tal oli päris keeruline sobivat kindlustust mõistliku hinnaga leida. Peame hakkama lihtsalt järjest hinnapakkumisi võtma ja vaatama, mis tundub kõige asjalikum ja soodsam.
 • Korraldada üks korralik kräu. Vahetult enne minekut teeme ka väikese viimase peo kõigi oma heade sõpradega. See tahab samuti pisut aega ja planeerimist ning kuna tegemist on õuepeoga, tuleb läbi mõelda ka lahendused kõikvõimalikeks ilmavariantideks.
 • Võtta ühendust olemasolevate kontaktidega. Oleme nii sõpradelt, tuttavatelt kui ka võõrastelt saanud mitmeid häid kontakte hetkel Uus-Meremaal viibivate eestlaste kohta ning vaikselt plaanime nendega hakata ka ühendust võtma.
 • Panna paika esimese paari nädala plaan. Hetkel teame vaid seda, et alustame oma trippi Aucklandist. Mis meil aga edasi plaanis on, kuhu me töö leiame, kus me ööbime – see kõik selgub juba peagi.
 • Võtta endaga kaasa killuke Eestit. Mida veel täpselt, seda mõtleme. Šokolaadi ja Vana Tallinnat ilmselt vedama ei hakka, aga killuke kodumaast meiega kaasa igal juhul tuleb.
 • Teha veel ja veel ja veel eeltööd. Kui siiani oleme mõned tunnid nädalas eeltööle kulutanud, siis viimased kuu aega kulub sellele kindlasti palju rohkem. Lisaks sellele tuleb end kurssi viia erinevate pakkimisnippidega. Õnneks olen juba harjuma hakanud, et ma ei peagi endaga tervet maailma kaasa vedama, vaid tõepoolest saan ka kohapeal varusid täiendada.
 • Anda üle oma praegused tööülesanded. Oleme Henriga kokku leppinud, et nädal enne reisi pühendame end täielikult ettevalmistustele ning tööasjadele püüame enne seda joone alla tõmmata. Siis jääb veel piisavalt aega enda vaimselt ette valmistada, pakkida ja sõprade ja sugulastega kokku saada.
 • Häälestada end õigele lainele. Nii lihtsalt ongi! Mida aeg edasi, seda rohkem pakin mõtteis asju ja teen praktilisi ettevalmistusi. Selle kõige kõrvalt püüan end juba ka vaimselt minekuks valmis saada. Kuna tegemist on praeguseks minu kõige kaugema (ega siit Eestist muidugi enam kaugemale minna annagi) ja kauem kestva reisiga, siis ma ilmselt ei oska ettegi näha, mis tunded mind vahetult enne minekut valdavad. Praegu on igaljuhul väike põnevus ja ootusärevus sees, kuid ilmselt jõuab see mulle päriselt kohale siis, kui juba lennukis oleme!

2 thoughts on “To Do list: kuu aega ettevalmistusi

 • Ene
  31/07/2016, 2:00 am

  Paar mõtet, mis tulid:
  – Muretsege pilveruum, kui teil juba pole. Kurb on lugeda postitusi sellest, kuidas kaamera kaotsis/varastatud/katki ja kõik mälestused läinud. Mul on 1TB jagu pilveruumi ja tundub, et see on täitsa piisav.
  – Dokumendikoopiad ka kõik pilve ning meilide peale laiali.
  – Mina võtsin kaasa Annekese šokolaade, mis on piisavalt väikesed, et neid siis jagada kui soovi on. Või ise nahka pista, kui magusaisu kimbutab. Algul mõtlesin šokolaadimedaleid, aga need kipuvad välja tulema ümbrise seest.
  Ning muidugi – sõitke alla suusatama! Selleks ajaks peaks meil juba püsivalt kena suusailm ka olema, mitte praegu, kus iga päev on loosiratta keerutamine, et kas mägi on avatud või ei.
  Ja väike mõnus vahejuhtum ka. Rääkisin tööl kliendiga juttu:
  Tema: Kust sa pärit oled?
  Mina: Mis sa arvad?
  Tema: Hmm… Skandinaaviast äkki…
  Mina: No mitte päris.
  Tema: Hmm… Eesti?
  Mina: Misasja???? Kuidas sa ära avasid?
  Tema: Oot, mul on õigus?!
  Mina: Jaaaa!
  Tema: Tule siia, me peame selfie tegema!
  Teine inimene kuue kuu jooksul, kes on suutnud esimesena Eestit pakkuda. Aga tuleb välja, et tal on väga hea Eesti sõber, nii et see oli siis abiks. Naljakas ikka.

  • Kadi
   01/08/2016, 1:10 pm

   Pilve mõte on hea. Kui mälestustest veel rääkida, siis vajab kogu meie pildimajandus suurt distsipliini. Alustades sellest, et ei lase pildikaustadel kuhjuda ja ei jäta sinna kümmet õige pisut üksteisest erinevat fotot. Sellega peame me igaljuhul samuti veel tööd tegema. 🙂 Šokolaadi puhul on mul pisuke kartus, et see võib ära sulada. Kui palju sa neid varusid ja kui kiiresti neist vabanesid? Suusatada tahame kindlasti ning loodame, et jõuame veel selle aasta sees! Ja need “Kust sa pärit oled?” seigad tõotavad kindlasti palju põnevaid ootamatuid vastuseid ja kindlasti rohkelt seletamist, kus Eesti asub. On nii? 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *