Varajane jõulukink ehk kuidas mind enne jõule lahti lasti

On 19. detsember, ärkan 6.15, peas mõte: “Another day, another dollar”. Väntan jalgrattal tööle, tervitan varahommikul kolleege ja istun tööautosse. Sõidan depoost välja ja liitun varahommikuse liiklusummikuga, kuulan autoraadiost mängivat hommikuprogrammi ja venin mõni kilomeeter tunnis. Umbes pool tundi hiljem jõuan selle nädala esimese tööülesandeni.

Viimased kolm kuud on mulle makstud palka muruniitmise eest Aucklandi linnavalitsuse allhanke võitja City Parks Service’i juures. Minu pädevusse on antud tänavanurgad või erikaldega mäenõlvad, kuhu tavaliste niidukukitega peale ei pääse.

Mu rotatsioon tööülesannetel on 2 nädalat. 80% tööst on lihtne ning 20% alla kuulub üks eriti pirakas ja mahlane mäenõlv kohalike rikkurite merevaatega villade rajoonis. Just see nõlv võtab tavaliselt aega viis tundi. Suureks miinuseks on, et pean terve selle aja olema kaitseülikonnas (loe: mittehingav tekstiilist jope ja püksid), higimull otsaees teen tööd ning harjutan enda tasakaalu kohalikul mäenõlval, mis enda kallaku poolest võiks sarnaneda punase-musta vahepealse suusamäega.

Peale tegusat hommikut surub märkamatult lõuna peale. Naudin killukest päikest Aucklandi põhjapoolses linnaosas, sest terve ülejäänud päev on taaskord vihmane olnud. Siin mereääres on täna tuuline. Tunnen kuidas vesi mõõdukalt tõuseb.

Heliseb telefon. Helistajaks on Carla – minu agent töövahendusagentuurist Madisson Recruitment. “Henri! Sa tead, et täna on sinu viimane tööpäev?” Jah! Olin täiesti teadlik, et 3 kuud lepinguliselt sai täna täis aga olin rääkinud umbes kaks nädalat tagasi enda ülemuse Bradiga (kes on muidu muhe sell ja alati aus), et saan töötada enda positsioonil niikaua kui tahan.

 “Rääkisin Bradiga, mulle lubati, et töökoht jääb alles,” vastasin Carlale.

Carla vastu: “Kahjuks ei saa ma sind teisele agendile ümber tõsta, sest sa ei tohi terve ettevõttega seotud olla. Ajan ise kõik asjad sinu tööandjaga korda.”

Kogu selle jama ja segaduse peale küsisin talt, kas on võimalik edaspidiseks vähemalt soovitustki saada. Selle peale sain jaatava vastuse.

Kes veel ei tea, siis Uus-Meremaa viisanõuded on üpriski karmid. Work & Holiday viisaga tohib töötada ühe tööandja juures maksimaalselt kolm kuud. Vastukaaluks Austraaliale, kus tohib töötada maksimaalselt kuus kuud. Järgnev on küll Backpacker FM aga olen kuulnud, et Austraalias ei jälgita nii täpselt viisapiiranguid ning on ka võimalus pikendusteks, paraku Uus-Meremaal on tugevam riigikontroll.

henripost11

Igatahes…istun autos, jälgin merd, mõtlen endamisi “Kurat küll!” Olin kaks nädalat tagasi rääkinud Bradiga ning ta ütles mitmel korral, et minu viisa ei ole probleemiks. Pikemalt mõtlemata haaran uuesti telefoni ning helistan otse Bradile.

“Hey, kuidas on, kõik korras? Sain just kõne Carlalt, kes väidab, et mul on täna viimane tööpäev. Vastab see tõele?”

Brad vastu: “Mida?? Ta on midagi sassi ajanud, see tüdruk toodab pidevalt mingisugust jama. Ära muretse, tule homme tööle, ajame kõik paberid korda:”

Lõpetan kõne. Huuhh… Hea küll. Ilmselt pole informatsioon tööandjalt agentuurini jõudnud. Lõpetan sellele mõtlemise ning asun tegema tööalaseid kohustusi.

Tund hiljem on kell juba kaks läbi ning on aeg asuda depoo suunas liikuma. Olen juba läbi südalinna tulnud ning istun nüüd maanteel pärastlõunases liiklusummikus. Heliseb taaskord telefon! Brad: “Vaatasime lepingud üle ning sa ei saa meiega kauemaks jääda, mul on väga kahju.”

Lihtsalt tore! Olin parasjagu pettunud, et vaatamata kõikidele minupoolsetele püüdlustele pean leppima olukorraga kus jään nüüd kaotajaks. Mul ei ole kahju, sest tean et leian kiirelt järgmise töö aga täna on 19.detsember! Kes kurat võtab mind tööle nädal enne jõule? Kus on tulemas kahe järgneva nädala jooksul neli tasustatud vaba päeva.

Tänane on olnud päris hea õppetund!

6 thoughts on “Varajane jõulukink ehk kuidas mind enne jõule lahti lasti

 • 19/12/2016, 2:02 pm

  Üks poiss ütles mulle paar päeva tagasi, et ära lase pead norgu! 😉 Eks iga asi ole millegi jaoks hea. Ilmselgelt midagi paremat ja vinget on tulekul. If there is a will there’s a way, õigus!?

  Marudaid seiklusi, teile, toredad!

  • 19/12/2016, 8:51 pm

   Tõsi Kadri. Challenge accepted!

 • Ene
  19/12/2016, 11:07 pm

  Uus-Meremaa vandenõu eestlaste vastu! Ma sain ka töölt vabaks enne jõule. Aga no mis seal ikka teha…

  • 21/12/2016, 6:03 am

   Kusjuures, lugesin sinu kirjutist ja mõtlesin sama! Aga näe, need on need ebaõnnestumised, millest vähemalt kirjutada saab. 😀

 • 15/10/2017, 1:37 pm

  […] palju rohkem pakkuda? Jah, Henril on nüüdseks oma esimeses töökohas kolm kuud täis tiksutud (loe siit lähemalt, kuidas Henri töölt lahti lasti) ja otsib praegu uut väljundit, kuidas saaksime kiirelt oma kukruid raskendada. Minulgi saab […]

 • 18/10/2017, 8:14 am

  […] tööotsingud, mis polnud alati lihtsamate killast (loe ka: Varajane jõulukink ehk kuidas mind enne jõule lahti lasti; Kontorist põllule – edasi või tagasikäik?; Kuidas Work & Holiday viisaga tööd […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *