Viis põhjust, miks minna kirbuturule oma asju müüma

Laupäeval saime kinnitust, et kirbuturul müümine võib olla lisaks üleliigsetest asjadest vabanemisele suurepärane turundusviis. Muidugi annab Uus-Meremaale kolimine põhjust oma kappides suurpuhastust teha, kuid see polnud ainus põhjus, miks otsustasime oma laupäeva pisut teistmoodi veeta. Vaid pisut ettevalmistamist ja meie müügiletti kaunistas plakat Estlandersi kodulehekülje ja muude võrgustike viidetega. Ühtlasi said paljud meie külastajad selle info ka koju kaasa ning tänu sellele saime nii mõnegi huvilise oma Facebooki lehele juurde. Inimeste siiras huvi ning pikad vestlused Uus-Meremaa teemal olid vaid pisut teistmoodi päeva üheks osaks. Mida kirbuturg aga veel pakub?

 1. Võimalust networkida. Kui nüüd päris aus olla, siis juba algusest peale polnud meie peamine eesmärk vanadest riietest vabaneda. Pigem nägime kirbuturule minekus võimalust inimestega suhelda ja endale & blogile pisut reklaami teha. Saime nii mõnegi inimesega Uus-Meremaa teemal jutule, vahetasime kontakte ning jagasime ka usinalt oma võrgustike linke.
 2. Tahtmist omada vähem asju. Vaadates end ümbritsevaid kauplejaid ja nende asjademerd tekkis mõneti nõutu ja teisalt vabastav tunne. Milleks kõik see kola ja kes seda tahab? Vanad kreemid, kahtlased kaltsud, mõttetud nipsasjakesed… Mõne kena kleidi või muu riideeseme võib sealt osta küll, kuid minus tekitas ümbritsev tunde, et tahaksin veel rohkem ahistavatest asjadest vabaneda. Mis sest, et ma viimase kolimisega seda suuresti juba tegin.
 3. Müügikogemust. Laotasime asjad hommikul sisetunde järgi laiali ning päeva jooksul tõstsime neid mitu korda ümber. Näiteks kuulsin mitmelt inimeselt, et nemad nii värvilisi asju ei kanna. Proovisime siis rohkete mustritega kärtsumad asjad alla panna ning esile tõsta rohkem ühevärvilisi ja mitte nii erksates toonides riideid. Kohanesime, püüdsime mõista, kuidas inimesed käituvad, proovisime nii hinnasiltidega kui ilma ning katsetasime erinevaid strateegiaid. Põnev, kas pole?
 4. Võimalust veeta oma elukaaslase või sõbra/sõbrannaga teistmoodi aega. Kuigi sageli oleme ka nädalavahetustel üpriski varajased, siis ükskõik, kus me ka ei viibiks, mööduvad hommikupoolikud siiski üldiselt rahulikult ja aktiivseks hakkame tavaliselt alles lõuna paiku. Kirbuturule minek ajab aga varakult liikvele ning pakub hoopis teistsugust koostegutsemist. Kuigi meie panime oma tagasihoidliku teenitud tulu Uus-Meremaa fondi, siis kujutan ette, et kui me välismaale ei koliks, investeeriksime raha ühistegevustesse ja võtaksime selle eest koos ette midagi lahedat ja teistsugust.
 5. Trade, trade, trade. Peaaegu igal kirbukal on võimalus teha teistega vahetust. Sellel korral pakkus üks vanem härra Henrile meeste aksessuaare. Kes otsib, see leiab ja võimalusi on täpselt niipalju kui endal pähe tuleb.

Mõned tähelepanekud ja nõuanded

Kuna kauplejate registreerimine pidi kestma üheksast kümneni, võtsime hommikul rahulikult. Korjasime veel viimased asjad kokku, käisime Gerda ja Alo juurest läbi, et nendegi kappidesse pisut rohkem õhku saada, ning vahetasime raha. Vahetusrahaks oli meil viiestes ja müntides 50 eurot, mis oli optimaalne summa, sest päeva teises pooles soovitigi 50 eurosega tasuda ja tänu piisavale vahetusrahale ei pidanud me selle pärast muretsema. Kui 20 minutit enne kümmet kohale jõudsime, käis platsil kauplemine täie hooga. Seega siit õppetund – tasub juba varakult kohal olla, sest ilmselt oleks võinud asjad üleval olla juba üheksa paiku. Kui väga paljud kauplejad hakkasid umbes pool kaks oma asju kokku pakkima, siis meie olime platsil peaaegu lõpuni. See tõi meile külastajaid ka siis, kui juba asju kokku pakkisime, sest meie ümber olid lauad tühjaks jäänud ja tänu sellele tõmbasime rohkem tähelepanu. Samuti kasutasime naabrite heal loal meie ümber vabaks jäänud laudu ning laotasime oma asju pisut rohkem laiali.

Arvasin alguses, et registreerima peab kohe, kui uue kuu vabade kohtade registreerimine www.kirbuturg24.ee lehel lahti läheb. Ometi oli viis päeva enne kirbuturgu veel 10 vaba lauda ning seetõttu ei olnud meil ettevõtmine väga pikalt ette planeeritud. Õnneks vedas meil ka ilmaga. Ei olnud lõõskavat päikest, kuid ei sadanud ka vihma. Kui ilm tundub kahtlane ja ei oska täpselt ette näha, mida päev toob, varuksin ilmselt igaks juhuks kaasa ka suurema kile, mida vihma korral asjadele peale tõmmata.

Kui arvestasime teenitud summast maha osalemistasu ja mõned sama päeva hommikul poes kulunud eurod, saime puhast tulu kokku umbes kolmekümne euro ringis. Ei tundu esmaspilgul küll suur summa, kuid meie jaoks läks ettevõtmine igati korda, sest nagu eelnevalt mainitud, siis müügitöö lisaväärtus oli hoopis midagi muud. Seega – miks mitte korjata kokku oma üleliigne (kuid korralik!) nodi ja minna oma kaaslase või hoopis sõpradega kirbuturule müüma? Toredale kogemusele lisaks on võimalik pisut teenida ning investeerida see näiteks ühistegevustesse.

Kel on veel varuks mõni hea nipp või nõuanne seoses kirbukatega, siis ootame neid mõtteid kommentaaridesse! 🙂

3 thoughts on “Viis põhjust, miks minna kirbuturule oma asju müüma

  • Kadi
   27/07/2016, 9:03 am

   Paremini läks isegi ilma. Kuigi mõtlesime algul, et kui inimene näeb psühholoogiliselt 1€, 2€ ja 3€ silti, siis see ehk mõjub, aga tundub, et pigem mitte. Seega korjasime sildid peagi ära, mis omakorda jättis ka pisut rohkem valikuvõimalust. 🙂

 • 18/10/2017, 8:12 am

  […] lisaks käisime Telliskivi kirbuturul, et oma üleliigsele maisele varale uus elu anda (loe ka: Viis põhjust, miks minna kirbuturule oma asju müüma). Seejärel ei jäänud muud üle kui teha veel viimane kräu sõpradega ja teele asuda (loe ka: 40 […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *